Pakowanie podróżnej kosmetyczki – jak zrobić to dobrze?

Pakowanie to dla wielu z nas najgorsza część podróży. Zastanawiamy się wówczas, co się przyda, a z czego kategorycznie zrezygnować. Gdy w końcu przychodzi czas na kosmetyki, okazuje się, że jest ich za dużo. Zatem, jak spakować podróżą kosmetyczkę tak, aby nie zajmowała dużo miejsca i zawierała wszystko, co jest potrzebne?

 1. Wybierajmy miniatury kosmetyków

  Zabieranie pełnowymiarowych opakowań kosmetyków w podróż nie ma większego sensu. W ciągu paru dni ciężko jednej osobie zużyć np. 500 ml żelu pod prysznic. Warto wybierać wersje miniaturowe, które mają najczęściej 100 ml. Sprawdzą się także próbki kosmetyków.

 2. Kupujmy pojemniczki podróżny na kosmetyki

  W wieku sklepach znajdziemy uniwersalne pojemniczki oraz pudełeczka plastikowe, które mają do 100 ml objętości. Świetnie sprawdzą się zarówno w krótkiej, jak i trochę dłuższej podróży. Możemy w nie przelać ulubione kosmetyki, bez zabierania całego opakowania!

 3. Pakujemy osobno duże kosmetyki

  Na dwutygodniowe wakacje najczęściej chcemy zebrać jak najwięcej kosmetyków, aby móc potem ich nie kupować. Ich pakowanie do kosmetyczki może być uciążliwe, dlatego warto rozważyć owinięcie ich i schowane, np. między ubraniami.

 4. Postawmy na kosmetyki wielozadaniowe

  Wybierając większe opakowania kosmetyków, warto postawić na produkty wielozadaniowe. Może to być szampon z odżywką, czy krem do ciała zawierający jednocześnie filtr przeciwsłoneczny.

 5. Stwórzmy przegródki w kosmetyczce

  Na rynku dostępne są plastikowe lub kartonowe przegródki, które świetnie sprawdzą się w dużej kosmetyczce. Tak stworzone miejsce może pomóc nam zorganizować przestrzeń i posegregować kosmetyki.

 6. Zabezpieczajmy ostre przedmioty

  Maszynki do golenia, nożyczki do paznokci czy pilniczki powinny być zabezpieczone lub owinięte folią bąbelkową. Nie mogą się znaleźć również w bagażu podręcznym.

Kosmetyczka w samolocie – zasady

Podróżując samolotem, obowiązują nas rygorystyczne zasady względem bagażu podręcznego oraz kosmetyczki. Oznacza to, że łączna ilość przewożonych płynów nie może przekroczyć 1 l, a opakowania mają maksymalnie 100 ml. Liczy się tutaj pojemność opakowania, a nie stopień jego wypełnienia. Jako płyny traktuje się także tusz do rzęs czy pastę do zębów. Ponadto kosmetyki muszą być pakowane w przezroczystą kosmetyczkę, aby jej zawartość była widoczna.

Przygotowanie kosmetyczki na wyjazd to nie lada wyzwanie. Z uwagi na to, dokładnie zastanówmy się, co jest nam potrzebne, jak to najlepiej spakować, aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca oraz czy istnieje szansa na współdzielenie, np. żelu pod prysznic.