Ciepły szlafrok damski – jak wybrać?

Szlafrok to inaczej jeden z dostępnych i luźnych strojów domowych. Najczęściej używa się go do okrywania ciała przed położeniem się do łóżka lub krótko po przebudzeniu się. Zakłada się go na piżamę, koszulę nocną, czy też bieliznę. Ta część garderoby jest dostępna w wielu wariantach dla kobiet. A kiedy najlepiej zainwestować w szlafrok oraz jak go wybrać?

Szlafrok damski – kiedy się sprawdza?

Dla jednych Pań szlafrok to niezbędny element garderoby, a inne całkowicie go pomijają. Kwestia ta jest sporna i uzależniona od indywidualnych upodobań. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w wielu sytuacjach szlafrok jest niezastąpionym okryciem naszego ciała. Sprawdza się przede wszystkim:

  • podczas pobytu w hotelu lub szpitalu,
  • na basenie,
  • po zabiegach SPA.

Należy również wspomnieć, że jest to doskonały wybór dla kobiet karmiących. Wszystko z uwagi szybki i łatwy dostęp do piersi, jaki zapewniają rozchylane części. A jak wybrać dobry szlafrok damski? Warto postawić tutaj na dwie główne kwestie – materiał i fason!

Szlafrok damski – materiał

Na współczesnym rynku wyróżnia się wiele szlafroków damskich, które między sobą różnią się przede wszystkim wykorzystanym materiałem. Najczęściej spotykamy się z modelami bawełnianymi, które odznaczają się miękkością i dobrą chłonnością. Innym, ale równie chętne wykorzystanym materiałem jest frotte. Ma on trzy podstawowe zalety – dobrą chłonność, wysoką izolację ciepła oraz nie gniecie się tak szybko, jak np. bawełna. Oprócz tego, na rynku możemy spotkać się z trwałym oraz miękkim szlafrokiem welurowym. Skrada on serce wielu osób, a wszystko to z uwagi na bardziej ekskluzywny wygląd, który na pierwszy rzut oka przypomina aksamit. Dla kobiet ceniących elegancję zaleca się szlafroki:

  • satynowe – idealnie przylegające do ciała, błyszczące i dające przyjemne uczucie chłodu,
  • jedwabne – wytrzymałe, nienasiąkające wodą, izolujące ciepło i dające piękny połysk.

Szlafrok damski – fason

W wygodnym i delikatnym w dotyku szlafroku każda kobieta zrelaksuje się po długim dniu. Jednak sam wybór materiału to nie wszystko, gdyż musimy również zwrócić uwagę fason! Zarówno dla młodszych, jak i starszych Pań poleca się modele podkreślające atuty. W ten sposób możemy czuć się atrakcyjnie i kobieco nawet w domowych strojach! Pamiętajmy jednak nie tylko o odpowiednim kroju, ale i rozmiarze. Idealnie dopasowany szlafrok powinien delikatnie przylegać do ciała, aczkolwiek nie ograniczać swobody ruchów. Pomóc w tym może znajomość swoich wymiarów oraz dostępne na stronach internetowych tabele. Inną kwestią jest przymierzanie wybranych modeli w sklepach stacjonarnych.

Mimo iż szlafrok najczęściej jest wykorzystywany w domu, to warto zadbać o jego krój oraz odpowiednie dopasowanie. W końcu każda kobieta lubi czuć się dobrze i atrakcyjnie nawet w domowych częściach garderoby!