Biżuteria a stylizacja

Biżuteria od lat pełni rolę ozdoby ciała i strój. Stanowi drobny przedmiot złotniczy lub jubilerski, który zazwyczaj składa się z metali połączonych z kamieniem szlachetnym lub ozdobnym. Do najczęściej noszonych przez kobiety elementów biżuterii zaliczyć można kolczyki, naszyjniki i pierścionki. A jak ich wybór wpływa na stylizację?

Jak dobierać biżuterię do stylizacji?

Umiejętne zestawienie biżuterii z elementami garderoby potrafi zepsuć nawet najlepszy efekt. W przypadku stylizacji mono kolorystycznych łatwiej jest dopasować poszczególne elementy biżuterii, niż do kreacji kolorowych i wzorzystych. Warto zatem przy jej wyborze kierować się:

  • rodzajem materiały,
  • wzorem,
  • kolorystyką.

A na czym polega odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów biżuterii do stylizacji?

Kolczyki a stylizacja

Zwracamy tutaj uwagę na elementy znajdujące się przy szyi, np. kołnierzyk. Sam dobór kolczyków powinien dodatkowo opierać się na kształcie twarzy oraz aktualnie fryzurze.

Naszyjnik a stylizacja

Główną rolę odgrywa tutaj dekolt. Naszyjnik powinien leżeć na nagiej skórze lub materiale i mieć odpowiednią długość. Największym błędem jest tutaj zasłanianie biżuterii tkaniną.

Pierścionki a stylizacja

Wyróżniają się kształtem oraz rozmiarem. Aby nie przyćmić stylizacji lub nie nakładać na siebie za dużo, warto postawić na kontrast. Oznacza to stonowany ubiór z wyróżniającymi się pierścionkami lub na odwrót.

Biżuteria a stylizacja codzienna

Trendy panujące w biżuterii zmieniają się stosunkowo szybko. Często nawet nie nadążamy z tym, co jest aktualnie modne, przez co nie wiemy, jak skomponować dobrą stylizację codzienną. Na szczęście istnieje biżuteria uniwersalna, ponadczasowa i przede wszystkim – pasująca do każdej stylizacji. Uwzględnić tutaj można:

  • delikatne obrączki ozdobne – mogą być gładkie lub z niewielkimi zdobieniami,
  • zegarek – w uniwersalnym kolorze, bez wyróżniających się elementów, np. na bransolecie czy też z klasyczną, okrągłą lub prostokątną tarczą,
  • złote kolczyki koła – nigdy nie wychodzą z mody i do wszystkiego pasują,
  • naszyjnik z połączonymi ogniwami – uniwersalny, pozostający w modzie od kilku sezonów.

Odpowiednie dopasowanie biżuterii do stylizacji pozwala na niesamowity efekt. Dzięki niemu czujemy się pewnie i przede wszystkim pięknie. Warto zatem znać kilka podstawowych technik, które umożliwiają najlepsze dopasowanie biżuterii do aktualnego ubioru