Naturalne sposoby dbania o skórę twarzy, szyi i dekoltu

Poznając drugą osobę, w pierwszej kolejności patrzysz na jej twarz. Uważa się, że skóra twarzy stanowi wizytówkę człowieka, a szyja jest jej przedłużeniem. Podobnie jest w przypadku dekoltu, który bez wątpienia jest zmysłową ozdobą każdej kobiety. Niestety, są trzy partie ciała, po których często można poznać wiek, a to wszystko z uwagi na kształtujące się zmarszczki. Zatem, jak prawidłowo dbać o skórę twarzy, szyi i dekoltu?

Skóra twarzy – o czym warto pamiętać?

Pielęgnacja cery w pierwszej kolejności opiera się na dokładnym demakijażu, oczyszczaniu i tonizacji. Pozwoli to na usunięcie nałożonych w ciągu dnia kosmetyków, nadmiaru sebum czy niewidocznych zanieczyszczeń. Wybiera się tutaj kosmetyki dopasowane do typu skóry oraz wieku. Najlepiej, aby były na bazie składników naturalnych, wówczas zmniejsza się ryzyko podrażnień. Po oczyszczeniu przynajmniej raz w tygodniu przychodzi czas na regularny peeling. Pozbycie się martwego naskórka pozwoli na zwiększenie penetracji składników aktywnych z kremów. Następnym krokiem jest maseczka, np. kartoflana lub z papki miodowej, które można wykonać w domu. Oprócz tego przy wieczornej pielęgnacji należy pamięć o właściwych kremach i serum pod oczy. Natomiast za dnia warto nakładać kremy z filtrem, nie wyciskać zaskórników i często zmieniać ręcznik do twarzy.

Skóra szyi – jak dbać, aby nie było widać upływających lat?

Szyja jest często pomijana w pielęgnacji, zwłaszcza u młodych kobiet. Przez to z czasem pojawiają się na niej zmarszczki oraz obwisła skóra. Aby temu zaradzić, najlepiej od razu dowiedzieć się, jak naturalnie dbać o ten obszar. Pierwszą kwestią jest dokładne oczyszczenie poprzez stosowanie delikatnych preparatów. Następnie – stosowanie drobnoziarnistego peelingu, może być ten sam, co do twarzy, gdyż skóra szyi jest równie delikatna. Po tym etapie przychodzi czas na kremy. Najlepiej sprawdzają się te do twarzy, które rozprowadza się zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni – od dołu ku górze. Regularnie powtarzany zabieg pozwala ujędrnić i zapobiec nieestetycznie zwisającej skórze. Oprócz tego warto wiedzieć, aby nie szorować szyi szorstką gąbką, nie używać tego samego ręcznika, co do twarzy i za dnia również nakładać krem z filtrem.

Skóra dekoltu – jak wygląda jej pielęgnacja?

W pielęgnacji często pomijamy skórę dekoltu, a gdy przychodzi lato, nosimy sukienki odsłaniające go. Z uwagi na to, warto już dziś poświęcić dodatkowe trzy minuty i zadbać również o ten rejon! Jest to banalnie proste, gdyż podobnie jak w przypadku skóry twarzy i szyi – należy oczyścić obszar delikatnymi preparatami, wykonać peeling drobnoziarnisty oraz wmasować te same kosmetyki. Tak naprawdę pielęgnacja dekoltu, to przedłużenie pielęgnacji skóry twarzy i szyi. Jednak dodatkowo można tutaj zastosować domowe maseczki nawilżające i odżywiające, a także masaże. Świetnie sprawdzi się zastosowani raz w tygodniu kostek lodu w celu poprawy krążenia.

Wieczorna toaleta składać się ze skrupulatnie przeprowadzonych czynności, powtarzanych z różną częstotliwością. Pozwoli to na zredukowanie zmarszczek, wygładzi skórę, a także sprawi, że będzie bardziej elastyczna, zarówno na twarzy, jak i szyi czy dekolcie.