Dom

Poznaj produkty SleepMed dla alergików!

Wybór odpowiednich artykułów sypialnianych w przypadku alergików jest niezwykle istotny. Jeśli tego nie dopilnują, może się okazać, że źle dobrane produkty przyczynią się do pojawienia się reakcji alergicznych i uniemożliwią im uzyskanie swobodnego wypoczynku. Dowiedz się, jakie artykuły z oferty SleepMed sprawdzą się u alergików!

Materac o właściwościach antyalergicznych

Materac to najważniejszy element w naszej sypialni. Wybór odpowiedniego modelu staje się tym ważniejszy, jeśli jesteśmy alergikami. Wtedy bowiem musimy zwrócić uwagę na to, aby produkty, które kupujemy, nie przyczyniały się do spotęgowania reakcji alergicznych, tylko je redukowały. W tym wypadku pomocny okaże się materac o właściwościach antyalergicznych, jak na przykład model SleepMed Comfort Plus. Dzięki specjalnej budowie możemy liczyć na niezwykle skuteczną wentylację powietrza i bardzo dobre odprowadzanie wilgoci. Oznacza to, że nie musimy obawiać się, że we wkładzie będą gromadziły się bakterie, roztocza, kurz czy inne drobnoustroje. Możemy spać spokojnie, bez obawy, że nadmiar alergenów wywoła nieprzyjemne objawy.

Gwarantuje to ponadto zastosowanie innowacyjnej technologii Airforce, która polega na specjalnym nacięciu pianki. Nacięcia powstają na całej jej powierzchni, zarówno w pionie, jak i poziomie. Prowadzi to do wytworzenia się otwartych komór, przez które ucieka nadmiar ciepła i wilgoci. Aby się ich pozbyć, wystarczą naturalne ruchy na powierzchni materaca. Powoduje to, że możemy liczyć na maksymalny obieg powietrza we wkładzie. Korzystaniu z modelu towarzyszy przyjemne uczucie świeżości, które wpływa na poziom naszego komfortu. Możliwe staje się również osiągnięcie jeszcze lepszych właściwości pod kątem oddychalności materaca. Nie musimy obawiać się nadmiernego przegrzania się czy spocenia. Technologia Airforce nadaje powierzchni również właściwości ortopedyczne, co będzie szczególnie istotne dla tych, którzy poza alergiami zmagają się też ze schorzeniami kręgosłupa. Materac bowiem zapobiega powstawaniu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, a do tego niweluje ból pleców i karku. Pozwala to na uzyskanie zdrowego, bezpiecznego wypoczynku.

Materac naturalny

Jeśli szukamy odpowiedniego podłoża dla alergika, powinniśmy zastanowić się nad materacami z serii SleepMed Natura, jak na przykład SleepMed Natura Plus. To innowacyjne produkty, w których szkodliwe związki chemiczne zastąpiono naturalnymi składnikami. Sprawia to, że powierzchnia snu zyskuje działanie hipoalergiczne. W piance HR Bio posłużono się olejkiem sojowym, za to w piance NATURALIS® i Visco Bio rycynowym. HR Bio to pianka wysokoelastyczna, która charakteryzuje się otwartokomórkową strukturą. Umożliwia ona optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności. Kolejna warstwa pianki wysokoelastycznej, czyli NATURALIS®, jest odpowiedzialna za redukcję nacisku oraz przeciwdziałanie zapadaniu się ciała. Istotną rolę odgrywa pianka termoelastyczna Visco Bio, która powoduje, że materac dopasowuje się do kształtu naszej sylwetki pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Zapewnia również wspaniałą cyrkulację powietrza i oddychalność. Korzystając z niej, nie musimy obawiać się tego, że się przegrzejemy lub intensywnie spocimy. Bardzo ważnym elementem dla alergików jest też naturalny pokrowiec, który jest dołączany do modeli z serii SleepMed. Został wykonany z lnianej dzianiny, która posiada właściwości relaksacyjne i rozluźniające mięśnie. Oprócz tego zapewnia skuteczne absorbowanie wilgoci i obniżanie temperatury ciała.

Ochraniacz na materac

Alergicy poza zainwestowaniem w odpowiedni materac powinni rozważyć również zakup ochraniacza. Gwarantuje on podwyższenie poziomu higieny, a także dłuższe utrzymanie czystości. Odpowiada za to wykorzystanie wysokiej jakości bawełny i oddychającej warstwy membrany PU. Materiały te bardzo skutecznie odprowadzają wilgoć, dzięki czemu nie musimy obawiać się powstania pleśni czy grzybów. Szansa na rozwój bakterii czy drobnoustrojów też zostaje zmniejszona. Istotną cechą ochraniacza jest wodoodporność, która zapobiega przenikaniu cieczy wewnątrz materaca, a także minimalizuje ryzyko powstania zabrudzeń. Ochraniacz jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości, ponieważ posiada zamek rozdzielczy, za pomocą którego możemy go bez problemu ściągnąć i wrzucić do prania. Zwróćmy uwagę na to, aby temperatura prania nie była wyższa niż 90 stopni Celsjusza.

Poduszka o właściwościach antyalergicznych

Każdy artykuł sypialniany w sypialni alergika powinien wyróżniać się właściwościami antyalergicznymi. Inaczej musimy liczyć się z obniżeniem komfortu snu. Jeśli szukamy poduszki, która nie będzie prowadziła do wytworzenia się reakcji alergicznych, postawmy na model SleepMed Premium Pillow. To produkt, który został wykonany z pianki o wysokiej gęstości i posiada otwartokomórkową strukturę. Oznacza to, że gwarantuje stałą wentylację wkładu i optymalny przepływ powietrza. Te cechy pomagają zadbać o zdrowe środowisku snu. Sama poduszka ma uniwersalny kształt, dzięki czemu będzie odpowiadać wielu użytkownikom. Jej powierzchnia za każdym razem indywidualnie dopasowuje się do kształtu głowy, zapewniając optymalne wsparcie dla kręgów szyjnych. Przyczynia się to również do zmniejszenia napięcia, co ułatwia rozluźnienie się. Sprawdzi się u tych, którzy śpią na plecach i na boku. Oprócz tego posiada pokrowiec, który jest przyjemny w dotyku, a do tego nadaje się do prania.

Pokrowiec Probiotex

Alergikom może spodobać się również pokrowiec Probiotex. Wykorzystana w nim dzianina Probiotex została nasączona specjalną apreturą Purotex®, w której zastosowano innowacyjną technologię aktywnych probiotyków. Dzięki niej ilość alergenów na powierzchni materaca zmniejsza się o 93,7%, tworząc zdrowe otoczenie snu.

Jeśli zmagamy się z alergiami, powinniśmy zachować szczególną ostrożność przy wyborze artykułów sypialnianych. Musimy dopilnować tego, aby dobrane przez nas elementy nie sprzyjały rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów, a także zapewniały skuteczną cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Wtedy będziemy mogli w pełni wypocząć.

wyrób medyczny
Materace SleepMed Comfort Plus, SleepMed Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy warto sugerować się opiniami innych podczas wyboru materaca SleepMed?
Dom

Czy warto sugerować się opiniami innych podczas wyboru materaca SleepMed?

Materac SleepMed 80×200: dla kogo będzie dobrym wyborem?
Dom

Materac SleepMed 80×200: dla kogo będzie dobrym wyborem?

Po czym poznać, że podłoże snu nie jest dla nas odpowiednie?
Dom

Po czym poznać, że podłoże snu nie jest dla nas odpowiednie?

Jaka jest gwarancja materacy SleepMed?
Dom

Jaka jest gwarancja materacy SleepMed?

Pianka termoelastyczna Visco – poznaj jej wyjątkowe właściwości!
Dom

Pianka termoelastyczna Visco – poznaj jej wyjątkowe właściwości!

Za ciepło czy za zimno – jak kołdra wpływa na termoregulację w czasie snu?
Dom

Za ciepło czy za zimno – jak kołdra wpływa na termoregulację w czasie snu?