Dom

Pianka termoelastyczna Visco – poznaj jej wyjątkowe właściwości!

Pianka termoelastyczna Visco to jeden z najnowocześniejszych komponentów wykorzystywanych w materacach SleepMed. Dzięki jej wyjątkowemu działaniu podłoże idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn, pozwalając na pełne rozluźnienie się. Poznaj jej inne właściwości!

Pianka Visco w materacach SleepMed

Podstawowy element materacy SleepMed to właśnie pianka Visco. Ze względu na jej korzystne działanie zastosowano ją we wszystkich modelach. W zależności od tego, jaki typ wybierzemy, będziemy mogli poznać właściwości pianki VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Pierwsza z nich to poliuretanowa pianka, która została zaprojektowana przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Dzięki temu spełnia wszelkie standardy jakości, które odnoszą się zarówno do bezpieczeństwa produktu, jak i jego wpływu na zdrowie. Posiada też wyjątkowe właściwości adaptacyjne, które zmniejszają nacisk na newralgiczne punkty ciała, minimalizują dyskomfort, a do tego pozwalają na prawidłowe podparcie kręgosłupa.

Pianka Celsius-Waterlily® charakteryzuje się z kolei zastosowaniem ekologicznych rozwiązań. Została stworzona z myślą o komforcie oraz ochronie środowiska. Wykorzystane w niej materiały są w pełni ekologiczne. Powstały zgodnie z panującymi w Europie i na świecie standardami, dzięki czemu możemy być pewni, że stworzenie ich nie wywołało szkody dla środowiska. Komponenty te nadają się ponadto do całkowitego recyklingu – po krótkiej obróbce mogą zostać ponownie użyte. Z tego względu pianka Celsius-Waterlily® będzie idealnym wyborem dla tych, którzy dbają o środowisko naturalne. Dużym atutem jest również fakt, że jest to bardzo żywotny materiał – pianka aż do ostatniego dnia użytkowania zachowuje swoje pierwotne parametry. Nie rozciąga się, a do tego nie pogarsza się jej twardość. Daje nam to świadomość tego, że gdy zainwestujemy w materac z taką pianką, będziemy mogli korzystać z niego przez lata. Wpływa na to między innymi specjalna budowa strukturalna pianki oraz jej duża gęstość. Obydwie pianki charakteryzują się technologią termoelastyczną – oznacza to, że sprawiają, że podłoże modeluje się zgodnie z naszymi naturalnymi krzywiznami pod wpływem ciepła, jaką wytwarzamy. Wynika to z tego, że pianki są bardzo czułe na zmieniające się czynniki, takie jak ciężar i temperatura.

7 stref komfortu

Pianki Visco zapewniają wiele dodatkowych udogodnień. Jednym z nich jest 7 stref komfortu. Chodzi tu o poprzeczny system podziału powierzchni pianki, dzięki któremu każda z kluczowych części ciała ma zagwarantowane odpowiednie wsparcie. W ten sposób powstaje strefa głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan oraz stóp. Każda z nich ma odmienny stopień twardości. Te części, które się głębiej zapadają, są też mocniej podtrzymywane. Umożliwia to zachowanie prawidłowego podparcia dla kręgosłupa na całej jego długości. Dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości, a do tego w pełni się odprężyć.

Właściwości ortopedyczne

Zastosowanie pianek Visco ma istotny wpływ na nasze zdrowie. Komponenty te wyróżniają się prozdrowotnym działaniem, które korzystnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Mowa tu między innymi o właściwościach ortopedycznych pianki, dzięki którym możemy zredukować ból karku i pleców. W ten sposób minimalizujemy też ryzyko pojawienia się i pogłębiania się dysfunkcji kręgosłupa. Oznacza to, że osoby, które już zmagają się z jakimiś schorzeniami, nie muszą martwić się o ich rozwój. Ci, którzy pragną uniknąć podobnych nieprzyjemności, mogą wykorzystać materac jako element profilaktyczny. Wyjątkowe cechy pianek powodują ponadto, że wykazują one właściwości przeciwodleżynowe. Zapewniają swobodny przepływ krwi, a do tego skutecznie dotleniają tkanki. Nie musimy zatem obawiać się o powstanie miejscowego niedokrwienia, które mogłoby doprowadzić do wytworzenia się odleżyn. Oprócz tego pianki pozytywnie oddziałują na układ nerwowy i redukują nadmierny nacisk na ciało.

Pełna regeneracja organizmu

Korzystając z materaca zawierającego piankę Visco, możemy być pewni, że obudzimy się wypoczęci i pełni energii. Wynika to z tego, że wypełnienie to pozwala na skuteczną regenerację organizmu. Dzięki temu możemy swobodnie wypocząć i naładować baterie. Pianka redukuje bowiem napięcie, które gromadzi się w mięśniach. W ten sposób nawet osoby, które na co dzień mają problem ze zrelaksowaniem się, mogą się w pełni rozluźnić. Brak napięcia powoduje, że nasz organizm może skupić się na odnowie i dojściu do siebie. Zauważymy, że po czasie korzystania z takiego modelu o wiele łatwiej będzie nam się regularnie wysypiać, co wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie. Odpowiada za to również przyjemne uczucie otulenia oraz niezwykła miękkość, jakie oferuje podłoże o wypełnieniu piankowym.

Świetna cyrkulacja powietrza

Wyjątkowe właściwości pianki Visco sprawiają, że to idealny produkt dla każdego, również dla tych, którzy zmagają się z alergiami. Pianka gwarantuje niezwykle skuteczną cyrkulację powietrza, która pozwala na zachowanie bardzo dobrej oddychalności oraz skuteczne odprowadzanie wilgoci. Nie musimy obawiać się, że we wkładzie zaczną rozwijać się bakterie, roztocza, kurz czy inne drobnoustroje, które mogłyby stać się przyczyną pojawienia się reakcji alergicznej. Oprócz tego zmniejsza się ryzyko powstania pleśni czy grzybów. Pianka pozwala naszej skórze oddychać, a do tego zapobiega nadmiernemu poceniu się i przegrzaniu. Pomaga zachować stałą temperaturę ciała oraz wysoki poziom higieny snu, który powoduje, że komfort naszego wypoczynku jest znacznie wyższy.

Jeśli zależy nam na wypoczynku na najwyższym poziomie, postawmy na materac z pianką termoelastyczną. Jej niezwykłe właściwości sprawią, że będziemy mogli cieszyć się idealnie dopasowanym podłożem, a także wspaniałą cyrkulacją powietrza. Oprócz tego pozbędziemy się napięcia i dyskomfortu, i będziemy mogli się w pełni zregenerować.

wyrób medyczny
Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy warto sugerować się opiniami innych podczas wyboru materaca SleepMed?
Dom

Czy warto sugerować się opiniami innych podczas wyboru materaca SleepMed?

Materac SleepMed 80×200: dla kogo będzie dobrym wyborem?
Dom

Materac SleepMed 80×200: dla kogo będzie dobrym wyborem?

Po czym poznać, że podłoże snu nie jest dla nas odpowiednie?
Dom

Po czym poznać, że podłoże snu nie jest dla nas odpowiednie?

Jaka jest gwarancja materacy SleepMed?
Dom

Jaka jest gwarancja materacy SleepMed?

Poznaj produkty SleepMed dla alergików!
Dom

Poznaj produkty SleepMed dla alergików!

Za ciepło czy za zimno – jak kołdra wpływa na termoregulację w czasie snu?
Dom

Za ciepło czy za zimno – jak kołdra wpływa na termoregulację w czasie snu?