Dom

Jaka jest gwarancja materacy SleepMed?

Kupując materac, warto zwrócić uwagę na to, jaką gwarancję posiada. To może dużo powiedzieć o jakości i właściwościach danego modelu. W zależności od tego, jaki wkład zawiera, długość jego gwarancji może się różnić. Dowiedz się, jaka jest gwarancja materacy SleepMed i co obejmuje!

15-letnia gwarancja materacy SleepMed

Materace SleepMed charakteryzują się wysoką jakością. Są wykonane ze sprawdzonych i trwałych materiałów. Potwierdza to 15-letnia gwarancja, która świadczy o ich solidnym wykonaniu. Jest to parametr, który ponadto pozwala nam na ocenienie żywotności modelu. Długa gwarancja wskazuje, że model nadaje się do długotrwałej eksploatacji. Warto wiedzieć, że gwarancja obejmuje przede wszystkim wkład materaca. Przydaje się, kiedy z wypełnieniem produktu dzieje się coś nie tak. Może to dotyczyć na przykład kruszenia lub łamania się pianki, pęknięcia sprężyn lub powstania odkształceń o głębokości ponad 5 centymetrów. Możemy zgłosić takie sytuacje i starać się o reklamację. Dzięki tej możliwości możemy cieszyć się spokojnym wypoczynkiem, ponieważ nie musimy martwić się koniecznością szybkiej wymiany materaca.

Komponenty o długiej żywotności

Na żywotność materaca oddziałuje przede wszystkim to, jakie komponenty zostały w nim wykorzystane. Jeśli przy tworzeniu modelu użyto jakościowych materiałów, będziemy mogli korzystać z niego bardzo długo. Elementem o długiej żywotności może być między innymi pianka termoelastyczna. W materacach SleepMed posłużono się warstwą pianki termoelastycznej VitaRest®, która wyróżnia się innowacyjną technologią termoelastyczną. Powoduje ona, że podłoże dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn pod wpływem ciepła, jakie emitujemy. Dzięki temu każdy użytkownik może liczyć na indywidualnie dobraną powierzchnię snu. Tak dobre dopasowanie pozwala na pełne rozluźnienie mięśni i zniwelowanie gromadzącego się w nich napięcia. Sprzyja ponadto skutecznej regeneracji organizmu. Pianka oprócz tego redukuje dyskomfort i ból. Pomaga w zrelaksowaniu się poprzez zapewnienie przyjemnego uczucia otulenia. Jest bardzo żywotna i odporna na eksploatację. Cechuje się świetną wentylacją i oddychalnością, co zapobiega gromadzeniu się bakterii, roztoczy, kurzu i innych drobnoustrojów.

Kolejnym komponentem, którego obecność świadczy o wysokiej trwałości modelu, są sprężyny typu Multi. To innowacyjny produkt, który został zaprojektowany w taki sposób, aby gwarantować nam anatomiczne wsparcie. Warstwa sprężyn zapewnia solidne podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Co ciekawe, sprężyny Multipocket cechują się drobniejszą budową. To pozwala na zmieszczenie ich większej ilości na powierzchni materaca. Z tego względu zapewniają dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. Łączy je fakt, że każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce. W ten sposób materac pracuje cicho i komfortowo. Sprężyny typu Multi odpowiadają ponadto za znakomitą elastyczność punktową. Decyduje ona o poziomie sprężystości podłoża, a do tego sprawia, że materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym wywiera się na niego nacisk. Dzięki temu, nawet jeśli partner, z którym dzielimy łóżko, podnosi się lub zmienia pozycję snu, powierzchnia, pod którą leżymy, pozostaje nienaruszona. Sprężyny wpływają na zwiększenie trwałości materaca, a do tego oferują solidne, optymalne podparcie ciała, które przypadnie do gustu również tym, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem.

Jak przedłużyć żywotność materaca?

Na żywotność materaca w dużym stopniu wpływają zastosowane w nim komponenty, jednak istotne znaczenie posiada również to, jak go użytkujemy. Jeśli o niego dbamy, szanse, że będzie służył nam na długo, są znacznie większe. Możemy na przykład pamiętać o odwracaniu go co jakiś czas. Najlepiej robić to co około 6 miesięcy. Przekładając model na drugą stronę, zapobiegamy powstawaniu odkształceń i zwiększamy jego odporność na eksploatację. Możemy też regularnie odkurzać jego powierzchnię. Dzięki temu unikniemy nadmiernego gromadzenia się bakterii czy kurzu w jego wkładzie.

Przydatnym elementem będzie ochraniacz na materac, który zapewni mu wysoką ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Produkt został wykonany z wysokiej jakości bawełny oraz oddychającej warstwy membrany PU. Ze względu na to zapewnia znakomitą cyrkulację powietrza, która chroni przed gromadzeniem się wilgoci i pojawieniem się pleśni czy grzybów. Pozwala skórze oddychać, a do tego zmniejsza ryzyko rozwoju bakterii. Dzięki temu umożliwia zachowanie optymalnego poziomu higieny snu, a także przedłużenie żywotności modelu. Ochraniacz jest wodoodporny, co oznacza, że zapobiega przenikaniu się cieczy czy innych zabrudzeń wewnątrz wkładu. Dodatek ten będzie niezbędny dla alergików, którym da szansę swobodnego wypoczynku bez obawy o pojawienie się nieprzyjemnej reakcji alergicznej.

Jaki model SleepMed z 15-letnią gwarancją?

Materace SleepMed idą w parze z 15-letnią gwarancją. Jeśli szukamy modelu, który będzie służył nam na długo, dobrym rozwiązaniem będzie SleepMed Comfort. Zawiera on piankę termoelastyczną VitaRest®, która odpowiada za indywidualne dopasowanie podłoża do naszej sylwetki. Oddziałuje również na żywotność modelu i gwarantuje bardzo dobrą oddychalność oraz wentylację. Na zwiększenie trwałości wpływa też wykorzystanie dwóch warstw pianki wysokoelastycznej VPPHR. Jest znana z tego, że zapobiega powstawaniu odkształceń. Pozwala zachować optymalny poziom higieny snu ze względu na zastosowanie innowacyjnej technologii Airforce, która zapewnia maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca. Jeśli pragniemy jednak wypróbować działanie sprężyn typu Multi, wybierzmy model SleepMed o wypełnieniu hybrydowym, taki jak SleepMed Hybrid Premium. Łączy on warstwę sprężyn z innowacyjną pianką Flexifoam, termoelastyczną VitaRest® oraz wysokoelastyczną VPPHR.

Kiedy decydujemy się na zakup nowego materaca, zależy nam, żeby służył nam jak najdłużej. Z tego względu warto wybrać taki model, który charakteryzuje się długim okresem gwarancji. To bowiem świadczy o tym, że został wykonany przy użyciu jakościowych, trwałych materiałów.

wyrób medyczny
Materace SleepMed Comfort, SleepMed Hybrid Premium są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Zobacz też

Czy warto sugerować się opiniami innych podczas wyboru materaca SleepMed?
Dom

Czy warto sugerować się opiniami innych podczas wyboru materaca SleepMed?

Materac SleepMed 80×200: dla kogo będzie dobrym wyborem?
Dom

Materac SleepMed 80×200: dla kogo będzie dobrym wyborem?

Po czym poznać, że podłoże snu nie jest dla nas odpowiednie?
Dom

Po czym poznać, że podłoże snu nie jest dla nas odpowiednie?

Pianka termoelastyczna Visco – poznaj jej wyjątkowe właściwości!
Dom

Pianka termoelastyczna Visco – poznaj jej wyjątkowe właściwości!

Poznaj produkty SleepMed dla alergików!
Dom

Poznaj produkty SleepMed dla alergików!

Za ciepło czy za zimno – jak kołdra wpływa na termoregulację w czasie snu?
Dom

Za ciepło czy za zimno – jak kołdra wpływa na termoregulację w czasie snu?