Jak wybrać idealny kostium kąpielowy na lato?

Celem wielu kobiet jest osiągniecie wymarzonej sylwetki do lata. Wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami i treningami, które w nieprzemyślany sposób mogą w niekorzystny sposób się odbić na naszym zdrowiu. A może zamiast tego, postawić na zdrowy tryb życia i postawić na odpowiednie dopasowany strój kąpielowy?

Strój kąpielowy a typ figury

Istnieje wiele części garderoby, a wśród nich wyróżnić można ubiór domowy, wyjściowy, czy też sportowy. Do nich zalicza się, chociażby strój kąpielowy. Wiele Pań ma problem z ich odpowiednim dopasowaniem, a problem ten nasila się, kiedy chcemy latem wyjechać np. nad morze. Jak zatem wybrać idealny kostium kąpielowy? Pierwszym krokiem jest dopasowanie go do swojego typu figury.

Wyróżnić tutaj można:

  • figurę typu jabłko – zwana “O”, czyli szerokie ramion i biust, wąskie biodra,
  • figurę typu gruszka – zwana “A”, wąskie ramiona, szerokie biodra,
  • figurę typu klepsydra – zwana “X”, biodra i biust w podobnym rozmiarze, wąska talia,
  • figurę typu papryka – zwana “H”, szerokie ramion i biodra, brak talii.

3 zasady prawidłowego wyboru stroju kąpielowego

Ustalanie typu figury pozwoli nam dowiedzieć się, który strój kąpielowy będzie najlepszą opcją – jedno- czy dwuczęściowy. Ale to nie jedyna kwestia, o której warto wiedzieć. Oto 6 przydatnych wskazówek odnośnie prawidłowego wybór stroju kąpielowego.

Po pierwsze – rozmiar

Rozmiar ma znaczenie, gdyż za duży strój kąpielowy może obwisać i spadać podczas pływania, a zbyt mały – optycznie pogrubiać. Warto tutaj zaznaczyć, że osobno dobieramy rozmiar stanika i majtek, gdyż partie te często mają inne wymiary.

Po drugie – kolor

Jasne barwy z ozdobami i nadrukami przyciągają uwagę, natomiast ciemne i spokojne – nie przyciągają wzroku. Granie kolorem pozwoli nam osiągnąć zamierzony efekt. Co więcej, pamiętajmy, że czarny to nie jedyny kolor wyszczuplający. Świetnie sprawdzi się tutaj również niebieski, brązowy czy purpurowy!

Po trzecie – równowaga

Najważniejszą regułą prawidłowego wybierania stroju kąpielowego jest zachowanie równowagi. Co to oznacza? Najogólniej mówiąc – górna i dolna część zakupionego kostiumu powinny względem siebie wyglądać proporcjonalnie. Łączenie zabudowanej góry ze skąpym dołem niekoniecznie wygląda atrakcyjnie.

Każda kobieta jest piękna – niezależnie od karnacji czy kształtów. Mimo wszystko, wiele z nas ma kompleksy, które stara się ukryć na plaży. Pomóc w tym może odpowiednio dopasowany strój kąpielowy, umożliwiający wyeksponowanie wszystkich atutów!